Zapisz się na

Aqua aerobik w Hotelu Victoria

Aqua aerobik to ogólnie pojęty aerobik w wodzie. Zajęcia z niego odbywają się na basenie i są połączeniem fitnessu, stretchingu, gimnastyki korekcyjnej oraz innych form aktywności fizycznej. Są prowadzone przez wyspecjalizowanego trenera fitness i to od jego inwencji zależy profil prowadzonych zajęć. Mimo, że mają one miejsce w wodzie, są przeznaczone również dla osób nie umiejących pływać.

Co daje aqua aerobik?

Aqua aerobik przynosi dla ciała i zdrowia szereg korzyści. Jest takim rodzajem zajęć, że nadaje się zarówno dla młodych, wysportowanych osób, dbających o nienaganną sylwetkę, ale także dla osób starszych, borykających się z problemami kostno – stawowymi. Poniżej szereg efektów, jaki może przynieść regularny udział w zajęciach:

  • spalanie tkanki tłuszczowej –  opór wody jest silniejszy niż opór powietrza, dzięki czemu proces ten zachodzi szybciej niż przy tradycyjnym aerobiku
  • modelowanie sylwetki
  • redukcja cellulitu  – znów dużą rolę odgrywa tutaj opór wody, która poprawia przepływ krwi i limfy w ciele
  • uelastycznienie stawów i wzmocnienie kręgosłupa – w wodzie nie są one obciążone, dlatego zajęcia mają na nie zbawienny wpływ, mogą być wręcz traktowane jako forma rehabilitacji
  • odczuwalna poprawa kondycji, przekładająca się na wzrost energii
  • redukcja stresu i napięć – endorfiny, czyli hormony szczęścia, uwalniane do organizmu podczas treningu, przyczyniają się do lepszego ogólnego samopoczucia
  • większa odporność organizmu

Kiedy odbywają się zajęcia z Aqua aerobiku?

Aqua aerobik będzie się odbywał w każdy: poniedziałek, wtorek i czwartek na basenie w Hotelu Victoria w Bolszewie.

Aqua aerobik – kiedy zauważę pierwsze efekty?

Aby zaobserwować zbawienny wpływ aqua aerobiku na nasze ciało i zdrowie, potrzebne jest regularne uczestnictwo w zajęciach. Dzięki temu nasze parametry zdrowotne będą poprawiały się z treningu na trening. Pierwsze odczuwalne efekty można zauważyć już po miesiącu.

Aqua aerobik – ile razy w tygodniu?

Jeżeli już mowa o regularności, trzeba zastanowić się, z jaką częstotliwością powinno się uczestniczyć w zajęciach. Wszystko zależy od stanu wyjściowego naszego zdrowia oraz od efektów, jakie pragniemy osiągnąć. Jeżeli zajęcia mają nam przynieść po prostu relaks, wystarczy raz w tygodniu. To samo dotyczy osób, które tę formę aktywności traktują jako uzupełnienie innych rodzajów treningów, np. siłowych.

Jeśli natomiast zależy nam na wysmukleniu i wymodelowaniu sylwetki, schudnięciu lub przyniesieniu ulgi układowi kostnemu, warto wprowadzić te ćwiczenia dwa, trzy razy w tygodniu do swojego grafiku zajęć.

Aqua aerobik – ile kalorii spala?

W związku z oddziaływaniem oporu wody, nasze ciało musi zużyć więcej energii niż gdyby miało wykonać te same ćwiczenia na macie. Dzięki temu można spalić aż do 5 razy więcej kalorii niż w przypadku tradycyjnego aerobiku. Przykładowo, jeśli zajęcia trwają 45 minut do godziny czasu, można spalić około 500 kcal. Mimo dużych pokładów energii, jakie musi włożyć nasze ciało w wykonywany trening, jednocześnie w wodzie czuje się lekkość, ponieważ unosi ona nas ku górze.

To, ile kalorii spala aqua aerobik jest jedną z głównych zachęt do zapisania się na zajęcia.

Jest to jednocześnie bardzo bezpieczna forma aktywności, zalecana również kobietom w ciąży lub po urazach jako forma rehabilitacji.